КОМПЛЕКСНА ПРОПОЗИЦІЯ

СИСТЕМА ОПОВІЩЕННЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

Tilda Publishing
1. СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ


Розташовані зовні будівель сирени є інструментом, що використовується службами МНС у кризових ситуаціях для попередження населення про безпосередню загрозу життю та здоров'ю. Сирени спроектовані для попередження жителів великих міст про необхідність сховатися у разі ворожого бомбардування, для оповіщення про ракетні обстріли, що насуваються.
Після холодної війни сирени використовуються для оповіщення людей про багато інших видів небезпек. Технологічний прогрес призвів до того,
що сирени мають більше охоплення та можливості. Зовнішня система попередження та оповіщення населення за допомогою сирен є лише одним із елементів комплексної системи попередження, яка використовує різні методи, щоб забезпечити негайне попередження населення, яке може врятувати життя.

Інші елементи інтегрованої системи оповіщення включають: радіомовлення, повітряні та кабельні телевізійні програми, бездротові системи оповіщення (наприклад, регіональна система оповіщення, "Cell Broadcast"), служби повідомлень, телефонних та цифрових інформаційних табло (наприклад, на будівлях установ та вздовж автомагістралей ). Жоден метод попередження неспроможний самостійно попередити всіх людей на момент інциденту. Наявність різноманітних інструментів попередження забезпечує надмірність та стійкість до частих збоїв ключових систем, таких як базові станції мобільного зв'язку, інтернет або інформаційні послуги, коли відбувається катастрофа.
Системи попередження та оповіщення за допомогою сирен не є частиною централізованої національної системи. На жаль, дуже рідко основні аеропорти, електростанції (ядерні), споруди підвищеного та високого ризику мають і використовують сирени. Політика щодо будівництва та експлуатації систем оповіщення та попередження має бути координована на національному рівні.
Усі загрози, що виникають, є локальними і впливають на місцевих жителів, нерухомість, економіку та навколишнє середовище. Тому місцеві органи влади, сусіди, а також малі та великі підприємства повинні вміти реагувати на можливі аварії та катастрофи. Служби кризового управління існують для координації реакції місцевого населення таким чином, щоб локальні ресурси (сили та засоби) були використані якнайкраще. Вони також є ключовими інтегрованими ланками міста, округу та муніципалітету з державними партнерами, у всіх фазах аварії чи катастрофи – готовність, реагування, відновлення та пом'якшення наслідків.



ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ
ОПОВІЩЕННЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ


1. Сучасна система оповіщення та попередження повинна служити населенню не тільки під час "війни", а й у мирний час, пропонуючи, крім функції оповіщення та попередження, також інші функції, які використовують сучасні інформаційні технології.
2. Система оповіщення повинна використовувати новітні технології радіозв'язку (FDMA, TDMA), передачі даних та інструменти розробки програмного забезпечення, доступні під час побудови системи.
3. Система повинна використовувати протокол сесії TCP і використовувати мережеві сервіси (Web Services) незалежно від апаратної платформи та реалізації.
4. Система оповіщення повинна бути відкритою системою, яка дозволяє використовувати пристрої попередження для різних цілей через різні служби зі збереженням пріоритету для аварійно-кризового управління.
5. Система повинна дозволяти визначати будь-яку кількість користувачів не менше 1024.
6. Сучасна система оповіщення повинна забезпечувати захист від несанкціонованого доступу шляхом застосування алгоритму шифрування з рівнем не меншим AES-128, а також для передачі по IP, віддаленій заміні ключів за допомогою асиметричного шифрування, що здійснюється за алгоритмом RSA (з парою ключів: публічним та приватним).
7. Доступ до системи повинен здійснюватися з будь-якого веб-браузера, після введення логіну та пароля, шляхом інтеграції із захищеним доменом користувача.
8. Система повинна забезпечувати інформування населення даними вимірювань (погоди, забруднень тощо) через спеціальну веб-сторінку (інтерфейс REST API).
9. Система повинна забезпечувати передачу зрозумілих голосових повідомлень шляхом реалізації функції Text To Speech (TTS) у сиренах.
10. Система повинна мати можливість інтегрування датчиків хімічної та біологічної загрози, радіоактивних забруднень, зовнішні дисплеї, вимірювачі рівня води та якості повітря, метеорологічні станції тощо.
11. Мати відкритий протокол API для керування сиренами.
12. Мати протокол API (Web API) для систем вищого рівня, таких як, наприклад, звукові системи оповіщення (DSO), системи підтримки прийняття рішень (SWD), інформаційні системи, що контролюють хід технологічних процесів та виробництва (SCADA), системоповіщення населення типу "cell broadcast".
13. Система повинна забезпечувати інтеграцію із системою CAP (Common Alerting Protocol, OASIS Standard).
14. Інфраструктура та програмне забезпечення повинні додатково передбачати інтеграцію системи відеоспостереження, призначену для прийому, обробки, архівування та відображення зображення та звуку на контрольованих об'єктах.
15. Впровадження нової цифрової системи оповіщення має бути можливим поетапно, зі збереженням функціональності існуючої, найчастіше аналогової системи оповіщення.


КОМПЛЕКСНА ПРОПОЗИЦІЯ
СИСТЕМА
ОПОВІЩЕННЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

Tilda Publishing
Система включає:
1. Систему оповіщення та попередження населення.
· Електронна сирена з забезпеченням керування сиреною та контролю її стану.
· Гучномовні сирени.
· Блок живлення від 230В змінного струму, а резервний на основі акумуляторів.
·
Панель керування DCA - пристрій, який керує роботою сирени у різних системах оповіщення. Вона виконує функцію інтерфейсу, що з'єднує сирени, що працюють у технології радіозв'язку (цифрової або налогової) із системою, що працює в IP-мережі.
Панель DCA працює у цифровій та аналоговій технологіях. Панель забезпечує надійний зв'язок у системі через канал IP (LAN/WAN/VPN), радіоканали (DSP-50, CZK/FSK, RSSS-2000/3000) та GPRS (GSM-модуль).
Панель дозволяє включати сигнали тривоги в сиренах, вимовляти голосові підказки в реальному часі, відтворювати вибрані зі списку зумовлені повідомлення, контролювати стан сирен та їх автоматичне або ручне тестування.
Керування сиренами здійснюється за допомогою програми або через веб-браузер, який можна встановити на будь-якому пристрої з веб-браузером. Вбудований сервер: Завдяки вбудованому промисловому комп'ютеру PC-700, із встановленою спеціальною (адаптованою) операційною системою (MS Windows, Linux), та серверним програмним забезпеченням - панель управління працює 24 години на добу.
Вбудована панель з клавіатурою та дисплеєм дозволяє вручну керувати усією системою оповіщення, наприклад, під час збою керуючого комп'ютера.
Прилад забезпечує попередження та сповіщення про події обраних людей за допомогою SMS-повідомлень та електронної пошти.
ЗВІТНІСТЬ:
Панель керування збирає звіти із зареєстрованих подій та тестів усіх пристроїв. Завдяки цьому можливе їхнє роздрукування, запис на зовнішньому носії або експорт у PDF.
ІНТЕГРАЦІЯ З ІНШИМИ ПРИСТРОЯМИ:
Панель працює із зовнішніми пристроями, налаштованими в системі. Дозволяє керувати погодними станціями, датчиками якості повітря, рівня води, хлору, аміаку, радіації, а також системами виклику та евакуації.

· Пульт керування DPS може замінити панель управління DCA для невеликих муніципальних систем.










Пульт керування DPS є ідеальним рішенням для користувачів системи, які вимагають негайного реагування. Завдяки застосуванню сучасних
цифрових технологій, маніпулятор виконує функцію диспетчерського пристрою (є можливість встановити пульт управління в будь-якому місці). Додатково DPS дозволяє підключати зовнішні пристрої, тобто: метеорологічні станції з послідовним інтерфейсом, датчики забруднень, біологічні та хімічні, цифрові радіостанції та радіомодеми.
Пульт керування дозволяє одночасно керувати (одною, декількома або всіма) сиренами, що працюють у системі, за допомогою точки радіо доступу RPD. Голосові повідомлення передаються «в живу» з вбудованого мікрофона або відтворюються з пам'яті.
Пульт DPS оснащений кольоровим сенсорним екраном і високоякісним мікрофоном із низьким рівнем шуму типу «гусяча шия». Крім того, пульт управління має інтерфейси, які дозволяють його модернізувати та розширити функціональність.

Tilda Publishing
· Електронні сирени серії DSE.

Сирени серії DSE є оповіщенням населення в рамках діяльності Цивільної Оборони та Пожежної Охорони.
Працюють вони у районах із високим ризиком зараження чи загрози терактів, а також у виробничих приміщеннях, на територіях військових баз, аеропортах, промислових зонах, на стадіонах (на випадок евакуації населення).
Можуть також використовуватися для локального оповіщення локальних подій.

УПРАВЛІННЯ
Електронні сирени серії DSE управляються за допомогою маніпулятора (локально) або з панелі керування, веб-додатку або ПК програми (віддалено).
Управління сиреною DSE здійснюється за допомогою цифрових або аналогових радіомереж, мереж IP, бездротовим шляхом, а також за допомогою традиційної телефонної мережі або ліній зв'язку, що орендуються.

Типи сигналів тривоги:
  • предвстановлені виробником сигнали,з можливістю регулювання наростання і спаду звуку;
  • до 64 сигналів (збережені на карті SD) відтворюються з памяті сирени (файли wave або mp3)*;
  • до 64 голосових повідомлень (збережених на карті SD), відтворюються з памяті (файли wave або mp3)*;
  • голосові оповіщення в режимі реального часу з місця диспетчера або локально;
  • можливість об'єднання кількох довільних сигналів оповіщення в макроси, відтворення будь-яких повідомлень з пам'яті, наприклад, гімн, бій колоколів тощо.
  • Термін служби сирени - мінімум 30 років.
  • Гарантія - 24 місяці (акумулятори 12 місяців).
·
1. Додатково можливість інтеграції із зовнішніми пристроями МЕТЕОСТАНЦІЇ.
· датчики якості повітря (пиловловлювач) - забезпечують надійний моніторинг забруднення повітря суспензійним пилом PM10 та PM2.5 у поєднанні з вимірюванням температури, вологості повітря та тиску;
· детектори хімічного забруднення - мають можливість передачі на пульт управління системи оповіщення основної інформації про величину концентрації газу, сигналізації несправності модуля датчика, збою живлення, перевищення терміну калібрування, що рекомендується, історії та інших важливих даних;
· детектори для виявлення іонізаційного (радіоактивного) забруднення поверхонь, спричинених альфа-, бета- та гамма-випромінювачами;
· індикатор заміру рівня води що визначається виміром "дзеркала води" по відношенню до заданого рівня.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ СИСТЕМИ

1. Передача з використанням публічних та приватних IP-мереж.
2. Передача сигналу з використанням цифрових радіостанцій забезпечує краще використання пропускної спроможності радіоканалу, покращена якість передачі та захист даних, а також ширший діапазон.
3. Набагато вища безпека даних: шифрування даних у системі ідентичне шифруванню в трансмісії SSL (наприклад, підключення до банків через веб-сторінки), тобто для узгодження сеансів використовується алгоритм шифрування RSA, а для передачі під час сеансу використовується алгоритм шифрування AES.
4. Повні тести звукового каналу сирени: генератор звуку – підсилювач – кабель- перетворювач. Автоматичне виконання тесту у заданий час.
5. Читання даних із сирени в режимі on-line (стан дверей, живлення, напруга батарей тощо), а не як в аналогових системах - тільки після тестування (тільки результат тесту акустичної траєкторії поставляється з моменту виконання тесту).
6. Можливість дистанційного оновлення звуків у контролері сирени.
7. Можливість дистанційного оновлення програмного забезпечення драйвера сирени.
8. Підтримка сирен та систем інших виробників.
9. Використання IP-каналу багаторазово підвищує швидкість роботи та тестування системи.

10. Архітектура системи із сервером у центральному пункті (вузол системи), до якого підключаються (через IP або цифрові радіостанції) додаткові вимірювальні прилади та пристрої нижнього рівня, станції диспетчеризації. У системі кожному рівні можуть працювати кілька однорангових диспетчерських станцій чи станцій з різними пріоритетами і дозволами (наприклад, різних служб).
11. Можливість створення багаторівневих систем (не має жорсткого обмеження, область – район – місто). Кількість рівнів, теоретично, необмежена.
12. Дані про конфігурацію системи зберігаються на системному сервері, в базі даних SQL - зміна (наприклад, додавання сирени) не вимагає внесення змін до диспетчерських станцій, що зменшує тривалість та вартість сервісу.
13. Зручне керування з використанням сучасної програми з карткою. Запис "логів" по роботі системи у базі даних на сервері SQL. Дані можна переглянути з будь-якої диспетчерської станції з відповідними правами.
14. Висока масштабованість системи. Можливість створення плоскої ієрархії, і навіть вертикальних структур.
15. Можливість підключення додаткових пристроїв (систем) вимірювань та/або виконавчих пристроїв (наприклад, метеорологічних станцій, газових датчиків, датчиків забруднення, гідросистем, відкриття воріт, керування дисплеями, світлофорами, витяжками вихлопних газів тощо).
16. Збір, презентація, роздрук та архівування вимірювальних даних.

Made on
Tilda