CИСТЕМИ БЕЗПЕКИ
Системи технічної безпеки (СТБ)

Враховуючи сучасні обставини на Україні та в усьому світі загалом, більшість людей зараз намагаються захистити себе від зовнішнього світу, сховатися за високим парканом свого особняка. Також багато організацій намагаються обмежити доступ до приміщень сторонніх осіб, контролювати проходи в ці приміщення, фіксувати факти проходу та вести спостереження за кожною сторонньою людиною, відвідувачем чи гостем. Вищезгадані дії було б неможливо вчинити без різних комплексів технічних засобів. В цьому випадку і стає актуальним термін "Системи технічної безпеки", оскільки безпека буває особистою, інформаційною, суспільною тощо.

Система технічної безпеки (СТБ) – це комплекс технічних засобів.


До цього комплексу можуть входити різні пристрої:

· обладнання системи відеоспостереження;

· обладнання системи пожежної сигналізації;

· автоматичного пожежогасіння та протипожежної автоматики;

· обладнання системи голосового сповіщення про пожежу;

· обладнання системи контролю та керування доступом;

· системи охоронної сигналізації;

· системи диспетчеризації;

· системи керування електрикою, вентиляцією, опаленням і так далі.


Типова комплексна СТБ має забезпечувати:


1. Відмовостійкість роботи всієї системи в цілому та окремих вузлів. Устаткування, яке використовується для охорони людей від стихійних лих, таких як пожежа, має бути надійним і мати досить довгий термін служби, мати високу стійкість до відмов.

2. Повний контроль за працездатністю системи та окремих її елементів. Ця система має контролювати сама (без участі людини) працездатність своїх вузлів і всієї системи в цілому, видавати сигнал «несправність» у разі відмови чи несправності якогось блоку.

3. Швидке виявлення несправностей. Несправність повинна бути виявлена ​​в рекордні терміни, щоб у разі несправності будь-якого особливо важливого вузла системи було здійснено його якнайшвидшу заміну.

4. Повну автоматизацію роботи. Система має працювати повністю самостійно, автономно, без участі людини. Людина тільки повинна контролювати її правильне функціонування, вчасно виявляти несправності та застосовувати дії для їх усунення.

5. Тривале зберігання архіву подій.

6. Повна відповідність характеристикам, заявленим виробником.

Обладнання СТБ має жорстку логіку і його характеристики не повинні змінюватися через вплив будь-яких зовнішніх факторів, як, наприклад, неправильний монтаж.


Індивідуально підходимо до кожного проекту,

обираємо та пропонуємо Вам

найбільш ефективні та раціональні рішення.

Made on
Tilda