Центри обробки даних
Tilda Publishing
Дата-центр (від англ. data center) - спеціалізована будівля (майданчик) для розміщення серверного та комунікаційного обладнання та підключення до каналів мережі Інтернет. Дата-центри підключені до різних вузлів зв'язку (каналів). Саме якість і ширина каналів впливають на рівень послуг, оскільки основним критерієм оцінки якості роботи будь-якого дата-центру є час доступності сервера (uptime).


У сучасній термінології дата-центр отримав стійку назву центр зберігання та обробки даних (ЦЗОД)
чи центр обробки даних (ЦОД).


Ми здійснюємо проектування та монтаж інженерних систем ЦОД з огляду на побажання замовника, відповідно до будівельних норм та правил, технічних умов необхідних для коректної роботи змонтованих та запущених в експлуатацію систем.
Універсальний підхід та використання сучасних технологій дозволяє підходити до вирішення завдань різної складності в мінімальні терміни, при цьому не знижуючи якості виконуваних робіт та дотримуючись конкурентоспроможних розцінок на всі види робіт.
Весь спектр послуг, що надаються нашою фірмою, гарантує замовнику виконання необхідних робіт точно в строк, з дотриманням наборів інструкцій та ГОСТів, що визначає вимоги проектування та монтажу машинних залів. У доповненні використовується стандарт TIA-942. Стандарт TIA-942 затверджено підкомітетом TIA TR 42.2, технічним комітетом 5 TIA TR 42 та інститутом ANSI. Стандарт дозволяє розглянути проект ЦОД на ранніх стадіях процесу розгортання будівництва, врахувати відповідні вимоги при аналізі архітектури будівлі, оскільки містить інформацію для фахівців різного профілю, сприяючи їх співпраці на стадіях проектування та будівництва. з високим рівнем відповідальності за виконуваними роботами.


Всі дата-центри можна умовно поділити на кілька типів:

· Великі ДЦ мають свою будівлю, спеціально сконструйовану для забезпечення найкращих умов розміщення. Зазвичай вони мають канали зв'язку, до яких підключають сервера.
· Середні ДЦ зазвичай орендують майданчик певного розміру та канали певної ширини (ширина каналу вимірюється його пропускною здатністю Mbps).
· Дрібні ДЦ розміщуються у непристосованих приміщеннях. У загальних випадках використовується обладнання поганої якості, а також надається мінімум послуг.

У великих дата-центрах існують системи кондиціонування (підтримування нормальної температури та рівня вологості), системи автономного електроживлення (паливного живлення), системи стабілізації (під час землетрусу), система газового пожежогасіння (нешкідливого для техніки), системи електростатичного захисту. Деякі дата-центри пропонують клієнтам додаткові послуги з використання обладнання з автоматичного уникнення різних видів атак. Команди кваліфікованих фахівців цілодобово здійснюють моніторинг усіх серверів. Необхідно відзначити, що послуги дата-центрів дуже відрізняються в ціні та кількості послуг. Для збереження даних використовуються резервні системи копіювання. Для запобігання крадіжці даних у дата-центрах використовуються різні системи обмеження фізичного доступу, системи відео спостереження. У корпоративних (відомчих) дата-центрах зазвичай зосереджено більшість серверів відповідної організації. Устаткування кріпиться у спеціалізованих стійках.


Як правило, в дата-центр приймають для розміщення лише обладнання у стійкому виконанні, тобто у корпусах стандартних розмірів, пристосованих для кріплення у стійку. Комп'ютери в корпусах настільного виконання не зручні для дата-центрів і розміщуються у них рідко.


Типовий дата-центр являє собою кімнату, поверх або цілу будівлю, які зазвичай розташовані в межах або в безпосередній близькості від вузла зв'язку або точки присутності будь-якого одного або декількох операторів. Системи електроживлення, вентиляції та пожежогасіння дата-центру відрізняються підвищеною надійністю та резервуванням. Зрозуміло, має бути передбачений фізичний захист та особливий режим допуску до технологічних приміщень. У низці країн є спеціальні стандарти обладнання приміщень дата-центрів.

Мережева інфраструктура

Сьогодні комунікації дата центру найчастіше базуються на мережах із використанням IP протоколу. Дата центр містить ряд роутерів та свитків, які керують трафіком між серверами та зовнішнім світом. Для надійності дата центр іноді підключений до інтернету за допомогою різних зовнішніх каналів від різних ISP.
Деякі сервери в дата центрі служать для роботи базових інтернет і інтранет служб, які використовуються всередині організації: поштові сервери, проксі, DNS і т.п.
Також використовуються системи моніторингу трафіку та деяких програм.

Made on
Tilda