Система кондиціювання ЦОД
Tilda Publishing
Охолодження ЦОД. Кондиціювання серверних приміщень

При створенні серверних приміщень (центрів обробки даних) велике значення приділяється проблемі створення оптимальних умов підтримки необхідних температури і вологості в приміщенні.
Використовується для досягнення цієї мети – спеціальне обладнання – прецизійні кондиціонери. Для забезпечення безвідмовної роботи даного обладнання підбір та встановлення здійснюється на підставі проектних робіт (робіт із проектування систем кондиціювання серверних приміщень).
Створення в серверній постійних параметрів клімату настільки важливо, що в країнах Європи сервер не ставлять на гарантію, доки в серверній не встановлять прецизійний кондиціонер.

Вимоги до роботи кліматичного обладнання серверної наступні:

· Приміщення потребують підтримки постійної температури та іноді вологості та чистоти повітря.
· Певний температурний режим має підтримуватися цілодобово та цілий рік.
· Установка повинна давати сигнал про виникнення несправності або вихід температури за межі допустимого діапазону.Кондиціювання серверної за допомогою прецизійного кондиціонера - це найкращий з технічної точки зору варіант, оскільки:

· підтримують температуру з точністю 0,1 град.
· можуть працювати при температурі зовнішнього повітря (-35) град.
· дозволяють реалізувати будь-які типи керування.
· підтримують стабільну вологість та чистоту повітря.
· термін служби обладнання перевищує 10 років.


Вартість таких кондиціонерів у 5-10 разів вища, ніж побутової спліт-системи. Особливість системи кондиціонування серверних - 100% резервування. Один кондиціонер підтримує задану температуру, а інший служить резервом у разі несправності у першому. Логічно при цьому забезпечити однакове вироблення ресурсу на обох кондиціонерах.


Надійність


Найголовніша вимога до системи кондиціювання серверних та подібних приміщень – надійність та ще раз надійність. Прецизійний кондиціонер має ресурс щонайменше в 5-6 разів більший, ніж у побутового кондиціонера. Довіра до прецизійних кондиціонерів дуже велика. Адже вони розраховані на роботу 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік, у сумі – 8760 годин на рік. І так 10 років. Для порівняння, побутовий кондиціонер розрахований лише на 15-відсоткове річне навантаження - 1200 годин на рік. Тому побутовий кондиціонер виробить свій ресурс (зазвичай восьмирічний) протягом одного року!


Точність підтримання температури

Побутовий кондиціонер може підтримувати в приміщенні температуру з точністю не більше ніж 5 градусів, тоді як прецизійний кондиціонер - 0,2-1 градус.


Робота у жорстких кліматичних умовах

Побутові кондиціонери хоч і працюють у широкому діапазоні температур зовнішнього повітря, їх можливостей все одно недостатньо. Скажімо, підвищення температури навколишнього середовища призводить до різкої втрати ефективності зовнішнього блоку, і якийсь момент зовнішній блок просто відключається. Зазвичай це відповідає температурі навколишнього середовища близько 40-45 °С. Взимку при використанні додаткових пристроїв (так званий «зимовий пуск») побутові кондиціонери можуть працювати за мінімальної температури зовнішнього повітря мінус 30 градусів. Це гранична температура для кондиціонерів. Прецизійні системи кондиціювання повітря можуть працювати в діапазоні температур від мінус 60 до плюс 60°С (у деяких випадках діапазон може бути ще ширшим). Однією з головних переваг побутових спліт-систем є той факт, що у внутрішньому блоці розташовується тільки вентилятор і випарник, а найгучніше обладнання - компресор - знаходиться у зовнішньому блоці.

Але при низьких температурах навколишнього середовища в компресорі загусає олія, що призводить до зниження його ресурсу. За дуже низьких негативних температур масло може настільки загуснути, що при пуску компресор вийде з ладу. У прецизійних системах кондиціювання компресорний агрегат розташовується у внутрішньому блоці, а не зовнішньому. На вулиці розташований лише теплообмінник та вентилятор. Тому, теоретично, прецизійний кондиціонер може працювати за будь-якого морозу.
Надійне рішення для сучасних Центрів обробки даних


Серія Liebert XD-екстрім

Системи локального охолодження серії Liebert XD випускаються у кількох конфігураціях. Важливим елементом XD є екологічно безпечний фреон, що використовується як охолоджувач, що дозволяє істотно скоротити енергоспоживання систем Liebert XD. Хладогент використовується при низьких тисках і перетворюється при кімнатній температурі в газ, що робить його ідеальною речовиною для застосування поблизу електронного обладнання.Система управління та моніторингу

У зв'язку з зростаючим тепловиділенням електронного обладнання, компанія Emerson Network Power пропонує надійне, безпечне та конкурентоспроможне рішення для будь-яких завдань з високим, навіть понад 20 кВт на стійку, тепловиділенням.
У рамках підходу Liebert X-Treme, компанія Emerson Network Power пропонує єдину архітектуру рішення щодо забезпечення охолодження та електроживлення, що забезпечує стабільну роботу обладнання з різними рівнями тепловиділення.


Рівні вирішення проблеми тепловиділення обладнання сучасного ЦОД

При тепловиділенні до 5 кВт на стійку використовуються прецизійні кондиціонери Liebert-HIROSS, що розміщуються в приміщенні між стійками з обладнанням, утворюючи «гарячі» та «холодні» коридори.
Вимоги до обладнання серверних приміщень При тепловиділенні від 5 до 16 кВт на стійку використовуються прецизійні кондиціонери Liebert-HIROSS плюс додаткові модулі охолодження серії Liebert XD відповідно до технології відкритої архітектури.
При тепловиділенні до 24 кВт на стійку (обладнання з високим тепловиділенням) використовується спеціальна технологія охолодження всередині стійки – Liebert XDFN.
Використання Адаптивного Охолодження та Електроживлення як єдиного Архітектурного Рішення – це потужний засіб, який дозволяє впоратися з проблемою високого тепловиділення, а також забезпечує високу гнучкість та можливість модульного розширення системи у поєднанні з мінімальною експлуатаційною вартістю.

ПІДХІД Liebert XDFN

Підхід до вирішення проблеми високого тепловиділення полягає в охолодженні безпосередньо стійок з обладнанням, а не всього приміщення ЦОД.
Робота кліматичного обладнання в серверній Liebert XDFN – технологія замкнутого охолодження всередині стійок. У цьому здійснюється охолодження безпосередньо серверів, а чи не робочого приміщення; забезпечується безпечне рішення, що захищає від проблем, пов'язаних з перегріванням обладнання, передбачається можливість повного резервування, захисту електроживлення, пожежна сигналізація та аварійна вентиляція.
Завдяки величезному досвіду створення систем прецизійного кліматконтролю та систем безперебійного електроживлення, компанія Emerson Network Power розробила унікальне рішення для серверів, що передбачає як внутрішнє охолодження, так і вбудоване резервне безперебійне електроживлення.

Технологія охолодження Liebert XDFN була спеціально розроблена для вже існуючих та нових Центрів обробки інформації; вона покликана забезпечувати ефективне, економічне та швидке вирішення проблем охолодження; це оптимальне рішення для випадків, коли перебої у роботі устаткування неприпустимі, або передбачається розширення об'єкта.


Стійки Liebert XDFN можуть бути встановлені не тільки в спеціалізованих приміщеннях для серверних і центрів обробки та зберігання інформації, в принципі вони можуть бути встановлені в будь-якому приміщенні, навіть спеціально не призначеному для цього.
Стійка може бути повністю заповнена серверами, які розраховані на стандартні 42U стійки.


Модульна конструкція стійок Liebert XDFN дає можливість резервування, дозволяє легко замінювати модулі, що вийшли з ладу, забезпечує гнучкість і економію робочого простору в приміщенні центру.
Модулі Liebert XDFN можуть бути скомбіновані для спільної роботи, це дуже важливо в тих випадках, коли інформаційні центри потребують особливо високої потужності охолодження. При цьому додатковий модуль може забезпечувати повне резервування охолодження у стойках XDFN.
Усі блоки з'єднані в локальну мережу, і, у разі виходу з ладу одного з працюючих блоків, резервний блок може бути негайно включений у роботу; система мікропроцесорного управління забезпечує також періодичне чергування основних та резервних модулів.


У кожній стійці Liebert XDFN передбачено також систему аварійної вентиляції. Вентилятори отримують електроживлення від ДБЖ, забезпечуючи захист від різкого підвищення температури у стійці при відключенні електроживлення.
Зазвичай використовуються модулі з автоматичним регулюванням потужності охолодження від 2кВт до 24кВт або в іншому діапазоні роботи, залежно від замовлення користувача; можливі також версії з охолодженою водою.
Дистанційний контроль, моніторинг стану обладнання і можливість «гарячої» заміни елементів, що вийшли з ладу, дозволяють уникати перебоїв у роботі системи.

Emerson Network Power вже понад 40 років створює системи Повітряного кондиціювання та Безперебійного живлення. Високотехнологічні рішення Emerson Network Power мають всі можливості для ефективної підтримки безперебійної роботи Ваших інформаційних систем або засобів зв'язку.


Made on
Tilda