Проектування ЦОД
Tilda Publishing
Центр обробки даних (ЦОД) являє собою складний комплекс, що включає сервери, комутатори, маршрутизатори, системи безперебійного живлення, структуровані кабельні системи, розташовані в одному або декількох спеціалізованих приміщеннях або будинках. Чіткої межі між серверною кімнатою та центром обробки даних провести не можна, але основною відмінністю ЦОД від серверної є масштаб. У серверній кімнаті кількість серверів обчислюється десятками, а кількість стійок одиницями. У центрі обробки даних десятками обчислюється кількість стійок чи шаф.
Коли масштаби інфраструктури досягають серйозних розмірів, виникають інші вимоги щодо забезпечення її функціонування.При проектуванні та побудові ЦОД вирішуються такі завдання:

· Планування інфраструктури. Створення плану проекту ЦОД, схем розміщення обладнання, схем прокладання кабельних трас та трас інших інженерних систем. Розрахунок сукупної споживаної потужності. Розрахунок теплової потужності, що відводиться.
· Проектування СКС. Забезпечення комунікації між усіма сегментами ЦОД. Забезпечення необхідної пропускної спроможності. Тестування відповідності заданим нормам.
· Підготовка приміщення. Забезпечення всіх необхідних норм пожежної безпеки. Підведення до ЦОД зовнішніх джерел енергопостачання.
· Забезпечення систем кондиціювання. Дуже важливим завданням є охолодження обладнання, що знаходиться в центрі обробки даних. Сукупне тепловиділення обладнання може досягати 100 кВт і вище. Для відведення такої кількості тепла потрібні потужні спеціалізовані системи кондиціювання.
· Проектування систем безперебійного живлення. Забезпечення стійкості до відмови енергопостачання всіх систем ЦОД. Забезпечення резервування UPS та системи кондиціювання.
· Встановлення серверних стоєк та шаф. Монтування пач-панелей, заклад магістралей, підключення живлення.
· Встановлення серверів та іншого комунікаційного обладнання.
· Проектування систем безпеки. Створення систем відеоспостереження та контролю доступу.

Складність проектування ЦОД полягає в тому, що потрібно розрахувати та впровадити низку різноманітних інженерних рішень. Для побудови кожної системи необхідно застосувати знання відповідних висококваліфікованих інженерів, після чого поєднати всі комунікації в єдину систему.
Саме тому компанії вдаються до допомоги системних інтеграторів у побудові ЦОД. У принципі, по кожному з напрямків можна найняти окрему компанію, але при цьому дуже часто виникають величезні проблеми через те, що ЦОД - це не просто сукупність окремих компонентів, а система глибоко інтегрованих систем. І коли розробкою займаються різні компанії, виникає безліч невідповідностей однієї системи з іншого. Згодом виправлення таких помилок може вилитися в гроші, які можна порівняти з вартістю самого ЦОД.


Компанія «ІНТЕГРАЦІЯ АЙТІ» надає повний спектр послуг із побудови центрів обробки даних. Ми займаємося монтажем СКС, побудовою систем безперебійного живлення, проектуванням мережевих інфраструктур, постачанням обладнання, створенням систем відеоспостереження та контролю доступу, а також створенням кліматичних систем.


Ми будуємо ЦОД як єдину систему, враховуючи всі вимоги вашої ІТ-інфраструктури, а також специфіку бізнесу вашої компанії, беремо до уваги можливе зростання вашої компанії та закладаємо в проект певні можливості масштабування.
Made on
Tilda