Системи безпеки ЦОД
Tilda Publishing
У сучасних умовах комплексна система безпеки має не лише вирішувати основні завдання безпеки — забезпечення захисту від пожежі та захисту від проникнення сторонніх, а й сприятиме підвищенню трудової дисципліни, автоматизувати кадровий облік.
Одним із найважливіших компонентів ЦОД є система технічної безпеки.
Дороге обладнання повинне бути надійно захищеним від несанкціонованого проникнення, від виникнення пожежі. Обслуговуючий персонал ЦОДу повинен бути захищений від пожежі, непередбачених позаштатних ситуацій.

Комплексна система безпеки ЦОД поєднує в собі низьку систем:

· систему відеоспостереження (СВП);
· систему вентиляції та кондицюювання;
· систему контролю клімату та вологості повітря;
· систему контролю та управління доступом (СКУД);
· систему охоронної сигналізації (СОС);
· систему голосового сповіщення (СДО) про пожежу та систему пожежної сигналізації (СПС);
· інтегровану з системою газового, чи порошкового пожежогасіння (ГПТ);
· систему димовидалення;
· систему диспетчеризації та моніторингу;
· та додаткові за вимогою Замовника.


Для забезпечення безпеки персоналу ЦОД, у будівлі встановлено автоматичну систему світлозвукового оповіщення про пожежу, яка, у разі займання та отримання інформації від системи пожежної сигналізації, передаватиме звукові сигнали за допомогою сирен, встановлених у приміщенні будівлі, та вказуватиме евакуаційні виходи за допомогою світлових табло. "Вихід".
Інформація з димових та ручних пожежних сповіщувачів надходить на панель управління пожежної сигналізації. Встановлене у системі сигналізації програмне забезпечення організує автоматичну роботу системи у разі задимлення чи займання у приміщеннях, які контролює система безпеки.
Зокрема, при надходженні тривоги від будь-якого сповіщувача системи, прилад пожежної сигналізації подає команду на включення системи оповіщення про пожежу, відключає систему вентиляції та відчиняє двері, які обладнані системою контролю та керування доступом. У разі надходження тривожної інформації від системи пожежогасіння, прилад пожежної сигналізації відпрацьовуватиме ту саму послідовність дій.


Для контролю та фіксації подій на території ЦОДу комплексна система безпеки використовує можливості системи відеоспостереження, яка дозволяє співробітникам служби безпеки здійснювати дистанційний візуальний контроль над усіма зонами об'єкта, а також записувати та зберігати всю відеоінформацію. Цифрові системи відеоспостереження – найефективніший метод охорони.
Автоматична система відео спостереження працює однаково ефективно будь-якої доби, реєструючи всі позаштатні ситуації. Архівування даних проводиться в папки із зазначенням дати та часу запису. При перегляді відеозапису користувач отримує повну картину подій, що відбуваються в зоні, що охороняється.


Є ще один важливий аспект відеоконтролю - співробітники, які перебувають під безперервним наглядом, починають працювати набагато ефективніше.
Автоматична система пожежогасіння це один із найефективніших способів (методів) екстреного пожежогасіння. Автоматична система пожежогасіння впливає на вогнище загоряння, в самому його зародженні, таким чином можна уникнути поширення вогню і відповідно величезної шкоди від пожежі. Встановлення автоматичного пожежогасіння дозволяють забезпечити, а потім запобігти пожежі на ранній стадії загоряння.Функціональні можливості комплексної системи безпеки:

· Фіксація та оповіщення служби безпеки про виникнення задимлення чи пожежі на території підприємства із зазначенням адреси тривожного приміщення.
· Автоматичне включення системи пожежогасіння у місцях виникнення пожежі.
· Управління вхідними дверима.
· Відключення системи вентиляції під час надходження сигналу тривоги з пожежних сповіщувачів.
· Звукове оповіщення персоналу ЦОД про пожежу та вказівку безпечних шляхів їхньої евакуації.
· Цілодобове відеоспостереження за територією, що охороняється, із записом відеоінформації на цифрові пристрої комплексної системи безпеки.
· Архівування відеозаписів за приміщеннями ЦОД з можливістю кадрового відтворення записів тривог, у тому числі за датою, часом доби, камерою і таке інше.
· Управління системою контролю та управління доступом для регулювання санкціонованого входу/виходу співробітників ЦОД та обліку робочого часу кожного працівника.
Made on
Tilda