Прецизійні кондиціонери
Tilda Publishing
Монтаж та обслуговування прецизійних кондиціонерів

ЦОД є автоматизованою відмовостійкою системою, від ефективної роботи якої залежить стабільне функціонування всіх бізнес-процесів підприємства. ЦОД – це комплекс, що складається з безлічі систем, кожна з яких має бути грамотно спроектована та побудована. Слід враховувати, що обладнання, яке використовується при побудові ЦОД, є технічно складним і виконує велику кількість завдань і, як наслідок, виділяє велику кількість тепла.
Однією з обов'язкових умов безперебійного функціонування ЦОД є підтримання постійного температурного режиму цілодобово, 365 днів на рік, тому особливу увагу слід приділити системі кондиціонування ЦОД. Коливання температур у ЦОД не повинне перевищувати 5 °С і звичайний, навіть найсучасніший побутовий кондиціонер не зможе забезпечити необхідних умов.
ЦОД обладнуються кондиціонерами промислового класу, які мають назву прецизійних (від англ. - Постійний). Сама етимологія терміна "прецизійний" говорить сама за себе. Обладнання цього типу здатне підтримувати точну температуру з мінімальним відхиленням 1°С.


Основні етапи та послідовність дій при встановленні прецизійних кондиціонерів:

1. Розробка проектної документації з урахуванням технічного завдання.
2. Погодження із замовником документації та можливості прокладання комунікацій з власниками суміжних приміщень.
3. Підготовка плану-графіка робіт (індивідуальний підхід до кожного замовника, у тому числі можливість проведення робіт у вихідні та святкові дні).
4. Постачання обладнання та монтаж.
5. Пуско-налагодження змонтованої системи.
6. Здача об'єкта.

Розглянемо це детальніше…

1. Розробляємо проектну документацію на підставі технічного завдання.

Щоб оперативно та якісно реалізувати проект, саме на цій стадії робіт дуже важливо передбачити всі нюанси, пов'язані з подальшим монтажем системи.
У компанії Ланкей працюють кваліфіковані інженери-проектувальники, які готові підібрати оптимальне рішення для будь-якого об'єкта. Усі проекти з встановлення прецизійних кондиціонерів для серверних кімнат та ЦОД розробляються індивідуально з урахуванням побажань замовника та особливостей кожного конкретного приміщення.


2. Узгоджуємо: із замовником – документацію, із власниками суміжних приміщень – проведення робіт з прокладання комунікацій.


3. Готуємо план-графік робіт

Установка систем кондиціювання – це трудомісткий процес, який передбачає цілий комплекс монтажних робіт. Найчастіше виникає необхідність у додаткових роботах, наприклад: буріння, різання металу, свердління та ін. У кожному окремо взятому випадку, подібні роботи можна проводити в певний час. При необхідності ми можемо виконувати роботи з монтажу прецизійних кондиціонерів у нічний час, а також у вихідні та святкові дні.

4. Починаємо постачання обладнання та монтаж

Конденсаторні блоки систем з високою продуктивністю відрізняються великими габаритами та масою. Для їх встановлення потрібне використання спеціальної техніки.
Ми завчасно готуємо все необхідне для своєчасної доставки обладнання та здатні запропонувати рішення у будь-якій ситуації.
Після доставки необхідного обладнання здійснюємо прокладання комунікацій.
Паяння мідних фреонопроводів має проводитися за особливою технологією - під тиском азоту для виключення утворення нагару всередині мідних труб. Далі встановлюємо та обв'язуємо всю систему.
Потім перевіряємо герметичність (проводимо опресування) холодильного контуру. Опресовування проводиться за певних умов, вибір яких проводиться виходячи з характеристик фреону, що використовується.
Після цього ми видаляємо з контуру повітря, газ та вологу (вакуумуємо систему), далі заправляємо її фреоном, використовуючи спеціальні ваги з електронним дозатором.


5. Пускові та налагоджувальні роботи


Перевіряємо напругу живлення мережі та опір. З дотриманням усіх технічних умов включаємо систему та перевіряємо працездатність кожного вузла. Витримуємо до досягнення встановленої температури.

6. Здача об'єкту

Демонструємо замовнику систему та пояснюємо алгоритм роботи з нею, передаємо всю необхідну документацію щодо прецизійних кондиціонерів (посібник з експлуатації, гарантійний паспорт, технічний опис).
Made on
Tilda