Автономні СКУД

Для малих офісів та маленьких будівель можуть бути використані автономні системи контролю та керування доступом. Призначені вони переважно для санкціонованого доступу співробітників до будівлі організації. Як правило, такі системи встановлюються на центральні двері або запасні виходи. Системи виконання можуть бути такі:Мала прохідна для однієї двері

Ця система призначена для малих організацій, штат яких включає не більше ніж 1000 співробітників. Варіантів виконання цієї системи переважно буває два.


Перший варіант – один автономний зчитувач, електромагнітний замок, кнопка виходу. Зчитувач може бути як звичайним, який відкриває замок при піднесенні до нього картки, так і з кодонабірником, який відкриває замок при піднесенні картки та при наборі коду, або просто при наборі коду.

Співробітник, який має картку, зможе увійти до своєї організації. Для виходу йому достатньо натиснути кнопку виходу. Така система є найпростішою, не дозволяє контролювати співробітників і захищає організацію від позаштатних ситуацій, т.к. Будь-яка людина може залишити організацію, натиснувши кнопку.


Власне для цього існує другий варіант малої прохідної для одних дверей. Він складається з наступних елементів: два зчитувачі, електромагнітний замок, кнопка виходу. Зчитувачі ставляться на обох сторонах дверей. Для входу та виходу треба мати картку. Якщо встановити зчитувачі з кодонабірником, то для входу та виходу потрібно мати картку та знати код. Кнопка виходу ставиться в якомусь потаємному місці. Охоронець, використовуючи цю кнопку, може випускати з організації гостей, які не мають картки.


Мала прохідна для одних дверей з можливістю обліку робочого часу.

Мала прохідна з автономними зчитувачами має обмежені можливості. Вона звичайно захищає організацію від проникнення до неї небажаних осіб. Але її мінуси очевидні. Картку можна вкрасти, а код дізнатися. І тому існують складніші системи контролю та управління доступом.


Складається дана система з наступних елементів: контролер, комп'ютер із встановленим ПЗ, два ідентичні зчитувачі, електромагнітний замок, кнопка виходу. В даному випадку алгоритм доступу нічим не відрізняється від попереднього, тільки охоронець у даному випадку за допомогою комп'ютера та встановленого на ньому програмного забезпечення може порівнювати обличчя людини, що пройшла через двері, з оригінальною фотографією власника картки. Встановлене на комп'ютері програмне забезпечення дозволяє вести табельний облік робочого часу співробітників, складати розклад робочого тижня, свят та вихідних, блокувати/розблокувати прохід через двері, завантажувати в комп'ютер поверхові плани для зручності контролю.


Слід зазначити, що у двох вище запропонованих схемах замість дверей можуть бути використані різні автоматичні ворота, хвіртки, двері, турнікети, шлагбауми і так далі. Найбільш поширеними схемами виконання СКУД є системи з турнікетом та шлагбаумом.


Автономна прохідна з турнікетом

Як правило, великі офісні будівлі використовують турнікети для зручності доступу відвідувачів і співробітників.

Стандартна схема автономної прохідної включає наступні елементи: контролер, два зчитувачі, турнікет, пульт для ручного управління турнікетами.Автономна прохідна зі шлагбаумом

Зараз практично всі сучасні будинки мають паркування. Для скорочення часу проїзду ці паркування можуть бути обладнані автономними системами контролю та управління доступом. Вони можуть включати такі елементи: контролер, два зчитувачі, які зчитують картки на відстані до 100 метрів, сам шлагбаум і кнопку для ручного управління шлагбаумом.

Made on
Tilda