Система автоматичного увімкнення резерву
Tilda Publishing

АВР здійснюється за допомогою спеціальних автоматичних пристроїв постійного або змінного струму, що забезпечують включення резервних джерел живлення, обладнання тощо з заданим інтервалом часу. Ефективність АВР як протиаварійного засобу тим вища, що менше повинна бути перерва в забезпеченні електроенергією споживачів, тому час включення резерву має бути мінімальним.


Можливі варіанти пристроїв АВР:


1. АВР із пріоритетом першого введення, коли електроживлення споживачів здійснюється виключно від першого введення. У разі зникнення напруги на ньому відбувається перемикання на друге введення. При відновленні напруги на першому введенні відбувається автоматичне повернення цього введення.


2. АВР з рівноцінними введеннями може працювати тривалий час, як від першого, так і другого введення. У разі зникнення напруги на першому введенні або примусовому відключенні електроживлення, відбувається автоматичне перемикання на друге введення, без повернення на перше, незалежно від того, що електроживлення може бути відновлено на першому введенні. Автоматичне перемикання на перше введення відбувається у разі зникнення електроживлення на другому введенні, за умови наявності електроживлення на першому введенні. Можливе ручне перемикання з одного введення на інший.


3. АВР без повернення. При зникненні електроживлення першому введенні, АВР автоматично перемикається другого введення. При відновленні електроживлення на першому введенні перемикання здійснюється тільки в ручному режимі.


4. АВР може працювати у такому режимі, коли кожен введення працює незалежно від іншого на свого споживача. У разі виходу з ладу одного із вводів, всі споживачі підключаються до справного введення.


З пристроями АВР можуть бути поєднані:
· світлова індикація та звукова сигналізація;
· прилади обліку та розподілу електроенергії;
· прилади контролю навантаження та параметрів електроживлення.

Автоматичне включення резерву (АВР), швидке автоматичне включення резервних джерел енергопостачання, водопостачання або резервного обладнання та механізмів.

Мета - безперебійність постачання споживачів електроенергією, газоподібним паливом, водою і т. д. або запобігання аварії при раптовому виході з ладу робочих джерел живлення, ліній електропередачі, водо- та газопроводів, основних механізмів та приладів та інше.

Особливо широко АВР застосовується в енергетичних системах і на електроустановках високої напруги різних підприємств (трансформаторів, електродвигунів та іншого електроустаткування), а також в електроустановках низької напруги, наприклад, 220-380В.

Made on
Tilda