Проектування СКС та комп'ютерних мереж
Проектування – основа будь-якої інженерної системи.

Немає необхідності зайвий раз говорити про те, що правильно спроектована система прослужить довгий час, у той час як спочатку неправильно виконаний проект призведе до помилок при інсталяції, а при експлуатації якщо і не буде серйозних відхилень у роботі, то, як мінімум, існує ймовірність доопрацювання системи, що так чи інакше пов'язано з фінансовими витратами.

Це твердження повною мірою відноситься і до проектування структурованої кабельної системи, як частини інженерної системи будівлі в цілому. Проект СКС повинен відповідати нормам та стандартам проектування, а також враховувати специфіку роботи об'єкта, що проектується, можливість зміни структури організації, кількості робочих місць та інші аспекти.


Етапи проектування локальних мереж можна розбити на 3-и основні частини:


· Технічне завдання проектування мережі.

· Робочий проект СКС.

· Виконавча документація.


Технічне завдання проектування СКС


Основою для створення будь-якого проекту є технічне завдання (ТЗ).

В ідеальному випадку розгорнуте технічне завдання проектування комп'ютерної мережі має надати Замовник.

Найчастіше Замовник не має фахівців, які могли б скласти повноцінне ТЗ на проектування ЛОМ, що включає всі параметри системи. У цьому випадку на допомогу приходять наші інженери, які разом із співробітниками Замовника опрацьовують усі деталі майбутнього проекту ЛОМ, з'ясовують потреби та переваги.

Результатом спільної роботи є повноцінне технічне завдання, за яким буде створюватися Робочий проект локальної мережі.

Робочий проект СКС

Склавши та узгодивши з Замовником Технічне завдання на проектування мережі, ми приступаємо до створення Робочого проекту ЛОМ. Робочий проект локальної мережі включає всі необхідні документи, креслення, схеми, журнали та описи необхідні для виконання робіт на об'єкті. Робочий проект ЛОМ описує що, де, як і відповідно до яких стандартів, і правил має бути встановлено об'єкті. Перед тим як розпочати роботи, співробітники нашої компанії в обов'язковому порядку погоджують із Замовником Робочу документацію.


Тільки після виконання робіт з проектування мережі та погодження починається монтаж. За відповідністю виконуваних робіт Робочому проекту СКС у нашій компанії стежать інженери – автори проектів локальних мереж. Такий контроль називається авторським наглядом. Будь-які зміни та відступи від робочого проекту ЛОМ оперативно узгоджуються із Замовником та вносяться до проекту. Після завершення робіт випускається Виконавча документація.



Виконавча документація

Після закінчення робіт на об'єкті після завершення тестування СКС виготовляється Виконавча документація (ВД). ВД певним чином повторює Робочий проект СКС, але в свою чергу враховує всі зміни, внесені до Робочого проекту СКС протягом виконання монтажних робіт, а також результати тестування кабельних ліній. Виконавча документація передається Замовнику та нерідко експлуатаційній службі будівлі, де змонтовано СКС. Документація необхідна для системних адміністраторів, служби експлуатації будівлі, обслуговування та можливості подальшої модернізації мережі.

Після того, як виконано проектування комп'ютерної мережі та створено робочу документацію, згідно з якою здійснюватимуться роботи з побудови кабельних систем на об'єкті, необхідно контролювати відповідність виконання робіт проектної документації. Це є мета авторського нагляду - наступна ланка технологічного ланцюжка при створенні інженерних систем. Авторський нагляд передбачає постійну участь і контроль над технологією монтажу з боку відділу технічного контролю компанії-інсталятора.

Наявність даного етапу вкрай важлива, оскільки дозволяє уникнути помилок під час виконання робіт і унеможливлює невідповідність побудованої системи та узгодженого проекту локальної мережі. Слід зазначити, що у процесі виконання робіт іноді виникає потреба коригування робочого проекту СКС. В цьому випадку за наявності авторського нагляду ці моменти можна здійснити швидко та безболісно, ​​з наступною фіксацією у Виконавчій документації.


Проект СКС

Робочий проект СКС містить такі документи:


· Титульна сторінка;

· Лист узгодження;

· Загальні дані;

· Пояснювальна записка;

· Відомість посилальних документів;

· Відомість креслень робочого комплекту;

· Принципова схема;

· План розташування робочих місць та кабельних трас;

· Схема розміщення комунікаційного устаткування;

· Кабельний журнал;

· Умовні позначення;

· Специфікація обладнання, виробів та матеріалів.

Made on
Tilda