Волоконно-оптичні мережі

При проектуванні, монтажі та експлуатації систем передачі даних, окремим випадком яких є комп'ютерні мережі, необхідно враховувати безліч різних факторів. Основні завдання, що потребують вирішення: необхідний обсяг і швидкість передачі даних (підтримка певних протоколів), довжина ліній (відстань між користувачами), можливі зовнішні впливи, та особливо це ціна.

При вирішенні цих та інших питань все більшого поширення набувають оптоволоконні технології. Підставою для цього є безперечна перевага по ряду параметрів волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ) над лініями з використанням міді. Важливим є й той факт, що вартість волоконно-оптичного обладнання значно знизилася, а асортимент, запропонований виробниками, дозволяє побудувати систему будь-якої конфігурації.Найбільш важливі характеристики, що зумовлюють вибір саме ВОЛЗ, як основу побудови мережі:

· можливість з'єднання комп'ютерів, що знаходяться на значній відстані один від одного, без використання ретрансляторів і повторювачів;

· передача значно більшого обсягу інформації;

· зняття проблем, пов'язаних із гальванічною розв'язкою;

· несприйнятливість до електромагнітних впливів;

· конфіденційність інформації, що передається.


Ці переваги обумовлені самою технологією передачі даних та обладнанням, що використовується. Марки оптичного волокна, що випускаються сьогодні, мають малий коефіцієнт загасання і дисперсію. Можливість вибору джерела, розподільчих пристроїв, технології прокладання та закінчення кабелю в залежності від необхідних якісних показників, зробили використання ВОЛЗ широко поширеним, а в деяких випадках і єдино прийнятним!


Часто використовуються комбіновані схеми, які дозволяють поєднувати у собі переваги як мідної кручений пари, так і оптоволоконних рішень. Наприклад, об'єднання вже існуючих локальних мереж, що у різних будинках чи містах, на об'єктах мають значні площі. Сприяє розширенню можливостей щодо використання ВОЛЗ і той факт, що зараз на ринку технологій передачі даних провідні фірми-виробники (CISCO, D-LINK, HPE, ALLIED TELESYN, DELL, та багато інших) намагаються максимально широко уявити всілякі варіанти рішень з використанням оптоволоконних технологій. Це дає можливість вибору обладнання різних цінових категорій.


Проектування ВОЛЗ


Зіткнувшись із завданням проектування мережі або лінії передачі даних, перш за все, варто врахувати ряд наступних параметрів та особливостей, тим більше, що, залежно від вибору того чи іншого рішення, виходять різні значення вартості як всього проекту, так і її волоконно-оптичної складника:

· визначення оптимального способу прокладання кабельної траси;

· конфігурація активного обладнання (визначення довжини хвилі випромінювання, яка дозволить виконувати поставлені завдання, а відповідно і вид кабелю, що використовується);

· марка виробника компонентів ВОЛЗ.


Також варто врахувати деякі особливості використання та монтажу волоконно-оптичних ліній:

  • чутливість до механічних впливів;
  • прецизійність (точність) з'єднання конекторів з усіма сегментами передачі даних.

При кваліфікованому проектуванні та розрахунку зазначених вище параметрів виходить, що з'єднати оптичною лінією кілька користувачів, що знаходяться на відстані 100-2000 метрів, може собі дозволити навіть організація, яка має обмежений бюджет на інформаційне забезпечення своєї діяльності.

Інженери нашої компанії зроблять необхідні розрахунки та підберуть конфігурацію активного обладнання з огляду на всі вимоги до конкретної лінії передачі даних або мережі.


Виїзд інженера до Замовника на об'єкт для визначення всіх особливостей та можливих побажань здійснюється безкоштовно.


Монтаж ВОЛЗ
Наша компанія виконує такі види робіт, пов'язані з монтажем та обслуговуванням волоконно-оптичних ліній зв'язку:

1. Прокладка одномодового та багатомодового волоконно-оптичного кабелю.

2. Закінчення волоконно-оптичного кабелю різними видами конекторів.

3. Встановлення та монтаж комутаційного обладнання.

4. Пошук та усунення несправностей, що виникли в процесі експлуатації.

5. Проектування комп'ютерних мереж та ліній передачі даних з волоконно-оптичними сегментами.

6. Складання повної проектної документації.

Made on
Tilda